Hakkımızda

İnsan psikolojisi ,doğduğunuzdan bu yana, farkında olduğunuz veya olmadığınız birçok olaydan hatta anlardan etkilenir. Psikolojik destek almak için bir rahatsızlık geçirmeniz gerekmez;başetmekte zorlandığınız bir sorun yaşıyor olabileceğiniz gibi, sadece kendinizi keşfetmek ve daha iyi hissetmek içinde psikolojik destek isteyebilirsiniz.Bireyselpsikoterapi; kişinin yaşadığı düşünsel, duygusal ve davranışsal problemlere bir uzman , psikolog eşliğinde çözüm bulma sürecidir. Bu sürece dair yöntemler, farklı psikoterapi ekollerine göre değişiklikler gösterse de ortak amaç kişinin düşünce, duygu ve davranışlarına dair farkındalık kazanması; yinelediği fakat kendisine olumlu yansıması olmayan düşünce, duygu ve davranışları değiştirmek için gerekli motivasyonu bulması ve değişim için gereken adımları atmasıdır.

Psikolog ile danışan arasında yapılan bireysel psikoterapi görüşmeleri ne sıklıkta ve ne kadar süreyle görüsüleceği konusundaki düzenlemeler hasta ve terapist tarafından birlikte kararlaştırılmalıdır.Seansların çoğu 40-45 dk sürmektedir.Başlıca çalışma alanları yetişkin ve ergen ruh sağlığı, ve aile ilişkileridir.

Psikolog Çise Onur 2011 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2011 Eylül ayında Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji Master Programına başladı ve halen devam ediyor. Psikoloji bitirme projesini Meme Kanseri Hastalarında Cinsel Doyum ve Çiftler Arası Uyum Üzerine yaptı. Uzmanlık eğitimi süresince süpervizyon eşliğinde yetişkinlerle psikoterapi çalışmaları sürdürdü.
Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde , Akdeniz Üniversitesi Psikiyatri Servisinde , Can Yuva Anaokulunda , SOS Çocuk Köyünde ,alan stajlarını tamamladı. Çeşitli dernek ve enstitülerden Alkol Ve Madde Bağımlılığı , Adli Psikoloji ve Cinsellik alanlarında eğitimler aldı.Bunların yanı sıra oyun terapisi eğitimlerine ve uygulamalı seminerlerine katılmıştır. Lisans ve lisans sonrası dönem içerisinde de birçok eğitim, konferans ve seminerlere katılmış ve katılmaya devam etmektedir.


Katıldığı bazı sempozyum ve konferanslar ;
XIII.Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi (Hacettepe Üniversitesi) XIV.Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi ( İstanbul Üniversitesi) NAADAC(The Association of Addiction Professionals) Onaylı Alkol Ve Madde Bağımlılığı Danışmanlığı Eğitimi I.Ruh Sağlığı Sempozyumu ,
I.Psikanaliz günleri ,
II. Psikanaliz günleri,
Temel Psikanaliz Konferansları (Metapsikoloji, Aktarım - Karşı Aktarım) İnsan Kaynakları Ve Kariyer Planlama Eğitimi
D-10 Testi Ve Klinikte Projektif Çizim Testlerinin Kullanımı

Adres Bilgileri

View Pisikolog Çise Onur in a larger map
Adres
Enver Paşa Caddesi
Hocanın Apt. A Blok
2. Kat 4 Numaralı Ofis
Yeni Kent / Lefkoşa

Telefon
+90 (533) 870 5020
İletişim Formu.