Hakkımızda

Bir asra yakın tarihiyle tutkuyla yoğrulmuş bir İnci... Tarihi 100 yıla dayanan İnci, bugün dünyanın 37 ülkesine ürettiği ayakkabılarıyla bir dünya markası olma vizyonuna sahip bir marka. Inci`nİn tutku hikayesi 94 yıl önce İstanbul`da başladı. Zincirin İlk halkası olan küçük bir lostra salonu kuruldu 1917`de. Bu mütevazı salon birkaç yıl sonra çocuk ayakkabıları ve ev terlikleri satan bir mağazaya dönüştü. Ayakkabılarının kalitesiyle ön plana çıkan bu mağaza, tercih edilen mağazalardan biri olarak, tüketicilerine 30 yıl hizmet verdi.

1947 yılında, ailenin 2. kuşak temsilcisi Ahmet Nuri Kızıltaş. Fatih`te yepyeni bir ayakkabı mağazası açtı. Vİzyoner ve modem bir girişimci olan Kızıltaş, İnci Fatih mağazasının temel felsefesini "müşteri memnuniyeti" olarak belirlemişti. Ahmet Nuri Kızıltaş`a kendini kaliteli, şık ve güzel ayakkabılar ile müşterilerinin ayaklan güzelleştirmeye adadı. Ve Kızıltaş bu felsefe ile kısa sürede sektörün öncüleri arasına girdi. İnci Fatih ile başlayan bu vizyon. Inci`nin ayakkabılarını nesiller boyunca aranan bir markaya dönüştürdü. 1980`lerin başında 3. kuşağın yönetime katılmasıyla beraber İnci, daha atılımcı yola girdi ve daha da modernleşti. Yeni kadro Inci`yi ulusal pazarda geliştirmeye ve global pazarlara açmakta gecikmedi. 1989`da Kadıköy`de ikinci mağaza ile İnci, bölgesel perakendeciliğin sınırlarını genişletmek yoluna girdi.

İkinci Kadıköy`de ikinci mağaza ile İnci, bölgesel perakendeciliğin sınırlarını genişletmek yoluna girdi. İkinci mağazayı. 1992`de Bakırköy ve 1994`te Akmerkez izledi. 1993`te ise İnci ayakkabıları ilk defa İstanbul sınırlannı asarak Konya mağazasında hayat buldu. Artan talep ve kalite güvencesi ihtiyacı ile İnci 1994`te tam teşekküllü bir üretim tesisinin temellerini attı. Kurulumun her safhasında İtalya`dan gelen uzman bir ekip ile çalışılarak, ayakkabı yapımı ile ünlenmiş İtalyan tecrübesini üretim tesisine transfer etti. Bu süreç Inci`nin. üretimde geliştirdiği know-how ile Türkiye sınırlannı aşmasını sağladı. Inci`nin ayakkabı tutkusunun yönü dünya kadınlarının da ayaklarını güzelleştirmekti artık. Modelleme konusunda da İtalyan tasanmcılarla çalışmaya başlayan İnci. ilk önce İtalya ve Belçika ile başladığı uluslararası pazar yolculuğuna, bugün tüm dünyada 37 ülkeye ürettiği ayakkabılan ihraç ederek devam etmektedir. Türkiye`nin 1 numaralı avakkabı markası olan İnci bueün. 100 yıla vakın uzmanlığı ve 120`ve yakın satış noktası ile güzel ayakkabılara tutkulu ve ilk günkü tutkusunu yarattığı her ayakkabıda yaşayan bir marka.

Adres Bilgileri

View İnci Ayakkabı in a larger map
Adres
Dereboyu / Lefkoşa

Telefon
+90 (392) 444 4624
İletişim Formu.